Katecheza Wiary – Wizyta Jego Eminencji Biskupa Piotra Jareckiego

02.UPD01476940

Katecheza Wiary – Wizyta Jego Eminencji Biskupa Piotra Jareckiego

W czwartek  20  kwietnia  uczniowie  i nauczyciele  stawili się  w szkole  w strojach galowych. O godzinie 9 cała szkolna wspólnota znalazła się w szkolnej kaplicy. Tutaj śpiewając pieśni  oczekiwała na Jego Eminencję Księdza  Biskupa Piotra Jareckiego,  który najpierw  przedszkole, a następnie szkołę,  odwiedził w ramach  wizytacji kanonicznej parafii bł. Władysława  z Gielniowa.

Dzieci są  zawsze ciekawe swoich gości, więc  i tym razem stale odwracały głowy,  bo minuty  mijały i  mijały, a one czekały. Przedszkolaki przyjmowały  gościa  nieco dłużej,  ale i  szkolne dzieci doczekały się spotkania. Po krótkiej modlitwie Ksiądz Biskup został powitany  w szkolnych progach przez  reprezentację  uczniów, bardzo  przejętych powagą chwili. Jakub Witczak  powitał Gościa na pokładzie szkolnej arki jak  niezwykłego kapitana i poprosił o wskazówki nawigacyjne dla zebranej załogi. Te słowa naszego ucznia stały się motywem przewodnim  katechezy,  jaką wygłosił do zebranych Ksiądz Biskup. Oto życie człowieka ma kształt rejsu, który  prowadzi człowieka do różnych portów, ale cel, który  obieramy, nie znajduje się  w  tym, co doraźne. Dzieci wskazały ten PORT, jakim jest Niebo, a wtedy pojawiło się pytanie, gdzie ono jest i  co  oznacza dla wierzącej osoby.  Była to  lekcja   wiary, która wskazywała na to, co w życiu człowieka najważniejsze.

Oczywiście  dzieci  z zapałem zaśpiewały pieśń „Gdy na morzu  wielka burza”, a potem jeszcze  kolejną, o Zmartwychwstaniu. Na balkonie  kaplicy niecierpliwie oczekiwali  już na gościa aktorzy, którzy  spotkanie z Pasterzem pragnęli uświetnić swoim występem. Klasa  6a  wykonała  Misterium o Eucharystii  i tym samym  katecheza  wiary trwała  nadal.

Występowi  towarzyszyło  niezwykłe skupienie  i  …cisza.  Po występie Ksiądz Biskup podziękował dzieciom i podkreślił, w jak prostych wydarzeniach Jezus przekazał najważniejszą Tajemnicę Wiary. Było to dla młodych wykonawców mocne doświadczenie, gdy mogli się  swoim dorobkiem i aktorskim doświadczeniem  podzielić z Dostojnym Gościem.

Na zakończenie wizyty Ksiądz Biskup odbył jeszcze krótki  spacer po szkole. Wizyta przebiegła w  serdecznej, ciepłej atmosferze i  przyczyniła  do tego, by  Radość Wielkanocna  trwała  we wszystkich dłużej i wyraźniej.

POWRÓT