Klasa 1c w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

18 września br. klasa 1 c wybrała się do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa mieszczącego się w Łazienkach Królewskich.  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych pt. „ Co wiemy o grzybach”.

Przez ponad godzinę dzieci zapoznawały się z eksponatami różnych grzybów naturalnej wielkości. Mogły obejrzeć nie tylko grzyby, ale też naturalne środowisko, w jakim one rosną czyli las wraz z drzewami, roślinami i zwierzętami. Lekcja dotyczyła budowy grzybów, sposobów odżywiania i rozmnażania się. Uczyły się rozpoznawać niektóre polskie grzyby jadalne i trujące oraz chronione. Usłyszały o tym, jak należy grzyby zbierać oraz bezpiecznie transportować tak, żeby nie zaszkodziły.

Podczas zajęć dzieci zadawały mnóstwo pytań i dzieliły się swoją wiedzą nabytą w rodzinie . Na koniec dzieci otrzymały krzyżówkę do rozwiązania. W drodze powrotnej podczas spaceru w pięknym parku wszyscy obserwowali skaczące wesoło wiewiórki i obowiązkowo zbierali kasztany w każdej ilości.

Przygodą okazała się również sama podróż komunikacją miejską, czyli autobusem. Zmęczone, ale szczęśliwe dzieci dotarły do szkoły prosto na smaczny obiad.

POWRÓT