Klasa 4B z wizytą w królewskiej formierni

01.IMG_20180926_090913 (1024x575)

Klasa 4B z wizytą w królewskiej formierni

Miło jest wracać pamięcią do pięknych, słonecznych, wrześniowych dni. Korzystając z uroku tegorocznej jesieni, uczniowie klasy 4B wraz z wychowawczynią – panią Karoliną, wybrali się 26 września do Łazienek Królewskich. Powodem naszej wizyty w Muzeum były atrakcyjne zajęcia: „W królewskiej formierni” oraz „Wędrówki ptaków”.

Wrażenie zrobiły na nas greckie posągi oraz zabytkowe sale Starej Oranżerii, które niektórzy z nas mieli okazję podziwiać pierwszy raz w życiu. Z uwagą wsłuchiwaliśmy się
w interesujące opowieści pani przewodnik. Dzięki nim poznawaliśmy tajniki rzeźbiarstwa rodem ze starożytnej Grecji. Atrakcyjne opowieści i angażujące zajęcia, w których chętnie braliśmy udział, pozwoliły nam wcielić się także w role greckich bogów i przeżywać w wyobraźni ich mityczne przygody. Nie zabrakło też pracy w grupach oraz zajęć artystycznych. Pod okiem specjalisty przygotowywaliśmy gipsowe odlewy na pamiątkę naszej wizyty w królewskiej formierni.

Po krótkim posiłku przyszedł czas na spacer po pałacowych ogrodach, które o tej porze roku czarowały swoim urokiem. Przechodząc obok Pałacu na Wyspie, dotarliśmy do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Co ciekawe, w średniowieczu w miejscu obecnego muzeum znajdował się tzw. zwierzyniec, w którym książęta mazowieccy ćwiczyli sztukę polowania. Wobec tego, uczestniczyliśmy w ścieżce edukacyjnej „Wędrówki ptaków” oraz podziwialiśmy liczne okazy zgromadzone na ekspozycji.

Po bezpiecznym i sprawnym powrocie do szkoły, wzmocniliśmy się jak zawsze przepysznym obiadem. To był dzień pełen fantastycznych wrażeń, co odzwierciedlają nasze uśmiechnięte twarze. Jesteśmy pewni, że odwiedzimy jeszcze to miejsce!

POWRÓT