Klasa 6c w Belwederze

W ramach projektu 100 – lecie Niepodległej klasa VI c wybrała się 27 listopada 2018r. na wycieczkę do Belwederu.

Po niecierpliwym oczekiwaniu przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego zostaliśmy wpuszczeni na teren rezydencji i przeszliśmy niezbędną kontrolę bezpieczeństwa.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od bardzo interesującej wystawy poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Następnie udaliśmy się do sali historii Orderu Wojennego Virtuti Militari. Mieliśmy możliwość zobaczyć Kaplicę Belwederską i pomodlić się w niej za wszystkich, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Zanim dotarliśmy do zrekonstruowanego Gabinetu Marszałka Piłsudskiego i  zrobiliśmy sobie zdjęcie przy jego biurku, przeszliśmy przez wybrane sale historyczne. Dzięki bardzo ciekawej opowieści pani przewodnik poznaliśmy historię tego miejsca.

Wizyta w Belwederze dla wszystkich uczniów była interesującą lekcją historii i patriotyzmu.

POWRÓT