Klasa 7b na Festiwalu Nauki na SGGW

WP_20170926_11_12_58_Rich (1024x577)

Klasa 7b na Festiwalu Nauki na SGGW

We wtorek 24 września klasa 7b pojechała, w ramach XXI Warszawskiego Festiwalu Nauki, na zajęcia na Wydział Żywienia Człowieka i Konsumpcji SGGW, by podczas zajęć warsztatowych poznać fakty i mity o parówkach.

Podczas zajęć siódmoklasiści, podzieleni na dwa zespoły, wcielili się w producentów parówek. Na początku pracownicy wydziału przedstawili nam recepturę na parówki i opowiedzieli o poszczególnych składnikach oraz o kolejności działań, by parówki wyszły smaczne i zdrowe. Dowiedzieliśmy się ile mitów krąży na temat tego, co wchodzi w skład parówek i w końcu wiemy z czego tak naprawdę się one składają. Po tym teoretycznym wprowadzeniu umyliśmy porządnie ręce, włożyliśmy białe fartuchy i wzięliśmy się do pracy. Co nas czekało? Podzielenie mięsa na mniejsze kawałki, przepuszczenie go przez maszynkę, odważenie odpowiedniej ilości wszystkich składników. Po wykonaniu tych czynności w odpowiedniej kolejności produkty były wkładane do maszynki mieszającej i mielącej wszystko na gładką, jednolitą masę. Następnie przygotowany farsz wkładaliśmy do specjalnej osłonki i formowaliśmy odpowiedniej długości parówki. Tak przygotowany produkt poddany został wędzeniu i działaniu wysokiej temperatury. Trwało to około godziny. Ostatnim punktem naszych zajęć była degustacja wyprodukowanych przez nas parówek. Były pyszne…

POWRÓT