Klasy 2 w Dolinie Bobrów

Dnia 30 września 2021 roku klasy 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego Dolina Bobrów.

O godzinie 9:00 uczniowie wraz z opiekunami udali się do autokaru, a następnie pojechali do gospodarstwa znajdującego się w malowniczej wsi Wólka Dłużewska położonej 50 km od Warszawy, w powiecie mińskim. Pomimo niesprzyjającej deszczowej pogody wszystkim dopisywały dobre humory. Podróż minęła nam szybko i przyjemnie.

O godzinie 10:10 dotarliśmy na miejsce i od razu zostaliśmy podzieleni każda klasa na dwie grupy. Pierwszym punktem wycieczki było śniadanie na łonie natury. Dzieci skorzystały z będących tam wspaniałych wiat turystycznych, a posiłek w takich warunkach i na świeżym powietrzu był wyjątkowo smaczny.

Następnym punktem programu było wykonywanie kaczek z siana. Pomimo, że zadanie to nie należało do najłatwiejszych, wszyscy poradzili sobie z nim znakomicie, a wytwory prac dziecięcych czyli kaczki pojechały z nami do Warszawy.

Trzecim punktem programu był wyrób placków ziemniaczanych. Zadaniem dzieci było obranie ziemniaków, a następnie utarcie ich na tarce, tak aby powstało ciasto. Po wykonanej pracy pani Maria usmażyła placki i wszyscy mogliśmy delektować się ich smakiem.

Ogród jesienią – tak nazywał się kolejny punkt naszej wyprawy, w którym uczniowie poznawali owoce i warzywa po smaku i dotyku czyli przez zmysły.

Podczas wycieczki, oprócz wykonywania zadań nie zabrakło również okazji do wspólnej zabawy. Wzięliśmy udział w zawodach ziemniaczanych, na które składał się bieg w workach, slalom z ziemniakiem i przeciąganie liny.

Uwieńczeniem naszej wyprawy było wspólne ognisko, podczas którego wszyscy zajadali się pysznymi kiełbaskami.

O godzinie 14:30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Warszawy. Po dniu pełnym wrażeń i pobycie na świeżym powietrzu, wróciliśmy szczęśliwe do szkoły.

POWRÓT