Klasy 3 w Mobilnym Centrum Edukacji

15 października br. klasy 3 a, b i c wzięły udział w projekcie Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła. Akcja została zorganizowana w gmachu głównym Uczelni Vistula na Stokłosach przez Polską Organizację Turystyczną.

Zajęcia dla uczniów odbyły się w ciekawej, atrakcyjnej i dostosowanej do tej grupy wiekowej formie warsztatów interaktywnych. Przestrzeń została podzielona na kilka stref.

Na początku dzieci zostały przywitane przez robota, który wykonywał polecenia zakomunikowane przez dzieci. Uczniowie mogli korzystać również z aplikacji łączących świat rzeczywisty ze światem generowanym komputerowo, ze stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami oraz stoisk z rozwiązywaniem zagadek związanych z turystyką i geografią naszego kraju.

Wielką radość sprawiały dzieciom drobne nagrody i gadżety otrzymane z tej okazji. Bardzo ciekawą atrakcją była możliwość  multimedialnego  zwiedzania ciekawych regionów Polski: kopalni w Wieliczce, w Bochni, term w Białce Tatrzańskiej i kilku innych miejsc wartych odwiedzenia.

Taka edukacja ma zachęcić do podróżowania po Polsce, a jak wiadomo podróże kształcą i pozwalają przeżyć niejedną fascynującą przygodę.

POWRÓT