Klasy 5 w Parku Natolińskim

Dnia 1 czerwca klasy 5a i 5b uczestniczyła w wycieczce szkolnej z okazji dnia dziecka. Zwiedzanie odbyło się w znajdującym się niedaleko Parku Natolińskim (szliśmy raptem 15 minut), który na co dzień jest niedostępnym dla zwiedzających rezerwatem. W parku przywitała nas pani Magda – nasza przewodniczka.

Spacer zaczęliśmy od krótkiej historii terenu: od początków powstania, poprzez różnych właścicieli, lata wojny, aż po dzisiejsze Centrum Europejskie znajdujące się na terenie Parku. Po tej dawce wiedzy ruszyliśmy w stronę lasu. Mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej rezerwatowi, obiektom znajdującym się na jego terenie, posłuchać śpiewu ptaków i doświadczyć pierwszych w tym roku komarów.

Następnie udaliśmy się w okolice Pałacu, tam pani Magda opowiedziała nam o malowidłach znajdujących się na ścianie i na suficie Salonu Otwartego. Następnie podeszliśmy na skarpę – taras widokowy. Znad skarpy widać było rozpościerającą się daleko w jednym pasie łąkę, po obydwu stronach tej łąki roztaczał się widok na las. Z widoków, klasie najbardziej  spodobała się mała sarna, ledwo widoczna z tak daleka (na szczęście Marysia miała lornetkę i mogliśmy przyjrzeć się sarence z bliska). Po zrobieniu zdjęć na tle pałacu poszliśmy w stronę ostatniego przystanku  – Pomnika-sarkofagu Natalii Potockiej, od której imienia rodzice Natalii zmienili nazwę tego terenu z Bażantarni na Natolin.

W drodze powrotnej do szkoły wstąpiliśmy na lody.

Wycieczka była bardzo udana, poznaliśmy historię naszej najbliższej okolicy i spędziliśmy przyjemny czas na powietrzu.

na podstawie sprawozdania Daniela, 5a

POWRÓT