Klasy 7 w Parku Natolińskim

W poniedziałek 24 maja klasy siódme miały wyjątkową okazję zwiedzić Park Natoliński oraz położony na jego terenie Pałac Potockich. Na co dzień obiekt ten nie funkcjonuje jako muzeum, ponieważ jest siedzibą fundacji Centrum Europejskie Natolin, która zajmuje się kształceniem specjalistów do spraw integracji europejskiej.

Park Natoliński, będący rezerwatem przyrody, to pozostałość pradawnej Puszczy Mazowieckiej. Wokół pałacu można zobaczyć dobrze zachowany starodrzew, w skład którego wchodzi ponad 120 pomników przyrody. Wśród drzew znajdują się pamiętające epokę romantyzmu ruiny stylizowane na antyczny akwedukt oraz gotycką bramę. Pałac Potockich (XVIIIw.) zbudowany został na polecenie Augusta Czartoryskiego. Dziedziczony przez kolejnych potomków, trafił w ręce Aleksandra i Anny Potockich. Na część ich jedynej córki, Natalii, posiadłość zyskała nowa nazwę – Natolin.

W czasie spaceru po tym pięknym miejscu uczniowie mieli okazję zobaczyć młodą sarenkę, myszołowa oraz posłuchać śpiewu ptaków. Wycieczka ta dała nam dużo radości, szczególnie po tak długim okresie izolacji.

POWRÓT