Kolorowy zawrót głowy!

01.9YE022B192398476 (1024x683)

Kolorowy zawrót głowy!

W sali widowiskowej od kilku dni trwała gorączkowa krzątanina  – w dniu 30 listopada wygląd tego pomieszczenia  zmienił się całkowicie. Powód – tradycyjny  bal jesienny wymaga odpowiedniej oprawy. Tym razem pani Małgorzata Milka miała  do pomocy rodziców klasy  4a z panią Agnieszką Skamrot. Wyczarowali  wspólnie jesienną atmosferę – pojawiły się obrazki  kaloszy,  mnóstwo kolorowych parasolek, pojedynczych  listków, jakby uniesionych  podmuchami listopadowego deszczu.

W czwartek 30 listopada bal odbywał się w dwóch grupach. Rano od godziny 8.30 do 12.00 bawiły się klasy 1-4, które przygotowały  tradycyjne stroje, w których  wystąpiły w przygotowanym z nauczycielem tańca korowodem jesiennym. Zabawa okazała się  dla nich radosnym czasem wspólnych tańców pod okiem doświadczonego wodzireja.

Nowością  były stroje klas starszych  5-7, które miały przygotować jednolite ubiory z jednym dominującym kolorem. Barwy ustalono wcześniej, a stroje okazały się ciekawe i ładne. Jakie to kolory? Klasa 7b – czerwony, 7a – niebieski, 6a – pomarańczowy, 6b – żółty, 5a – zielony, 5b – czarny (chłopcy), różowy(dziewczyny),  5c – brązowy.

Klasy 5-7 bawiły się od godziny  13  do 16 i nie straciły z zabawy ani minuty. Miłym akcentem były tradycyjne korowody –  bardzo różnorodne i ciekawe. Po przeglądzie korowodów nadszedł czas na wspólne fotografie i taniec. Muzyka i utwory wybrane przez wodzireja okazały się na tyle atrakcyjne, że  wiele osób nie schodziło  z  parkietu. Czas zabawy w gronie starszych zespołów najlepiej spożytkowały  klasy  7 i 6.

Wiele  radości dostarczył też poczęstunek, który zawsze stanowi dla uczniów niespodziankę, tym razem był  nią aromatyczny domowy kisiel  truskawkowy, a także soki, pączki i  mandarynki.

Dzień balu jest zawsze radosną alternatywą dla zwykłych,  szarych, szkolnych dni. Tak było i tym razem.

POWRÓT