Koncert edukacyjny “Szczęśliwe dwudziestolecie”

27 października 2021 roku odbył się w naszej szkole koncert edukacyjny „Szczęśliwe dwudziestolecie”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-8.

Kiedy zebraliśmy się w Sali widowiskowej, zaczął się koncert. Najpierw przyszedł pan, który się nam przedstawił, a potem zaprosił mężczyznę grającego na fortepianie. Pan wytłumaczył nam pierwszą historyjkę. Pani grała w badmintona. W pewnym momencie wszedł mężczyzna, w którego niechcący uderzyła lotką. Wtedy on wziął tę lotkę i schował ją do kieszeni. Pani chciała mu ją zabrać, ale jej się nie udało. Wreszcie na koniec kłótni razem zatańczyli, a pan oddał wreszcie lotkę.

Po pierwszej historii przyszedł pan, który grał na klarnecie. Druga historia polegała na tym, że ten sam pan spotkał jeszcze inną dziewczynę, która niosła pakunki. Kiedy ją spotkał, ona się przestraszyła i upuściła pudełka. Potem chciał jej dać różę. Oczywiście na koniec razem zatańczyli.

Trzecia scenka polegała na tym, że pan czekał na panią, z którą miał iść na bal. Kobieta się spóźniała, więc mężczyzna sobie przysnął. Gdy dziewczyna dobrała dodatki do stroju, obudziła pana i wspólnie zatańczyli. Wszyscy wykonawcy otrzymali od nas gromkie brawa.

Koncert bardzo nam się się podobał.

POWRÓT