Konkurs o Patronce Szkoły

800px-MarcelinaDarowska1DSC_0167

Konkurs o Patronce Szkoły

Konkurs o Patronce Szkoły

W dniu 6 października 2016 roku społeczność naszej szkoły obchodziła 20-tą rocznicę beatyfikacji Matki Marceliny Darowskiej. Z tej okazji uczniowie stanęli do kolejnej już edycji konkursu o Patronce.

W obecnym roku szkolnym konkurs odbył się w zmienionej wersji. Pierwszy etap został przeprowadzony 3 października, podobnie jak w latach poprzednich, w formie testu wiedzy. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie szkoły, którzy zostali podzieleni na 3 grupy. Dzieci pisały osobne testy wiedzy na trzech poziomach wiekowych: klasy 1-2, 3-4 oraz 5-6. Z tych grup wyłoniono następnie, na podstawie największej ilości punktów, tych uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu.

Drugi etap składał się dla wszystkich klas z dwóch części. Uczniowie klas 1-2 mieli do przygotowania prace plastyczne przedstawiające wybraną przez nich scenkę z życia Matki Marceliny (np. kartkę z młodzieńczych lat, życie zakonne lub portret błogosławionej). Zadaniem uczniów z klas 3-4 było wykonanie komiksu przedstawiającego życie i działalność Matki Marceliny, a uczniów z klas 5-6 przygotowanie opowiadania z dialogiem o wybranym wydarzeniu z życia Patronki.

Następnie zakwalifikowani uczniowie na wszystkich poziomach mieli do napisania test wiedzy o Patronce naszej szkoły. Test odbył się w dniu 17 października i zakończył tym samym tegoroczne zmagania z wiedzy o założycielce Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek.

Poziom prac, zarówno plastycznych, jak również opowiadań, był niezwykle wysoki i wyrównany. Po zsumowaniu wyników za te prace razem z testem wiedzy okazało się, iż nasi uczniowie dysponują solidną i bardzo rozbudowaną wiedzą o Patronce szkoły, błogosławionej Marcelinie. W ramach każdej klasy jury wyłoniło zwycięskich uczniów z największą ilością punktów, którym zostaną wręczone nagrody i dyplomy z rąk Siostry Dyrektor.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

POWRÓT