Mateusz Majewski autorem najlepszej krzyżówki!

krzyzowka

Mateusz Majewski autorem najlepszej krzyżówki!

Zakończyła się 7. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego na Krzyżówkę “Ochrona i kształtowanie środowiska”.

Miło  nam poinformować, że  Mateusz Majewski  z klasy 8a  zdobył  I  miejsce  w kategorii  klas 7-8.  Serdecznie  gratulujemy sukcesu   Mateuszowi!

W tym roku konkurs – z uwagi na sytuację epidemiczną – skierowany był do indywidualnych uczestników, a nie do grup. Uczniowie mieli za zadanie przygotować krzyżówkę o tematyce przyrodniczej, proekologicznej z elementami ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Celem konkursu, organizowanego przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa Oddział Muzeum Łazienki Królewskie, jest podnoszenie i rozwijanie świadomości proekologicznej dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności plastycznych oraz motywowanie do podejmowania konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska.

Konkurs na krzyżówkę ekologiczną znajduje się w przygotowanym przez Kuratorium Oświaty w Warszawie wykazie “zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być umieszczone na świadectwie kończącym szkołę, jeżeli uczeń zdobył miejsce zwycięskie w całym II etapie edukacyjnym”.

Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz klasy 7-8 szkoły podstawowej.

Do III etapu zakwalifikowało się 25 uczniów. To  właśnie na tym etapie  krzyżówka Mateusza  została uznana  za najlepszą.

Link do listy nagrodzonych: Lista nagrodzonych

POWRÓT