Medaliki dla klas trzecich

5 grudnia o godz. 11.00 odbyła się msza św. naszej wspólnoty szkolnej, podczas której w strojach galowych pojawili się uczniowie klas trzecich, w towarzystwie bliskich członków rodzin i wychowawczyń.

Podczas liturgii ksiądz Dariusz pobłogosławił medaliki i uroczyście przy ołtarzu przekazał każdemu uczniowi srebrny medalik z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej. Zapanowała bardzo uroczysta chwila, kiedy rodzice zakładali medalik swojemu dziecku na szyi. Na twarzach dzieci i dorosłych malowało się wzruszenie przepełnione ufnością, że od tej chwili są pod szczególną opieką Matki Bożej.

Cudowny Medalik stanowi pokłosie objawień Najświętszej Maryi Panny, jakie miały miejsce w lipcu, listopadzie i grudniu 1830 roku w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu. Matka Boża objawiła się wówczas nowicjuszce zgromadzenia, siostrze Katarzynie Labouré, powierzając jej m.in. misję wybicia medalika. Pierwsze medaliki ukazały się w czerwcu 1832 roku i w krótkim czasie stały się narzędziem szczególnego Bożego działania, wielu uzdrowień i nawróceń – stąd zaczęto je nazywać cudownymi. Objawienie, zwłaszcza umieszczona na awersie inwokacja: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”, przyczyniło się bezpośrednio do ogłoszenia w 1854 roku przez Papieża Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Panny.

Otrzymane medaliki dla uczniów klasy 3a, 3b i 3c są  znakiem, że zbliża się upragniony dzień przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Niech Maryja Niepokalana wyprasza u Swego Syna potrzebne łaski. A nasi trzecioklasiści nosząc medaliki niech każdego dnia dają świadectwo o przynależności do Kościoła Świętego.

POWRÓT