Medaliki dla uczniów klas 3

W niedzielę 1 grudnia rozpoczęliśmy adwent. W tym dniu odbyła się msza św. naszej wspólnoty szkolnej, podczas której w strojach galowych pojawili się uczniowie klas trzecich. Ta niedzielna liturgia była dla nich wyjątkowa. Cała oprawa uroczystości była świąteczna i przygotowana przez dzieci i rodziców  klasy 3b.

Podczas liturgii mszy św. ksiądz Dariusz uroczyście przy ołtarzu wręczył każdemu uczniowi srebrny medalik z wizerunkiem Matki Bożej. Zapanowała bardzo uroczysta chwila, kiedy to rodzice zapinali go na szyi swojego dziecka. Na twarzach dzieci i dorosłych malował się uśmiech, wzruszenie i ogromna radość.

„Cudowny medalik” , który otrzymało każde dziecko, to najsłynniejszy medalik świata, przedstawiony przez Matkę Bożą św. Katarzynie Labouré w 1830 roku. Matka Boża obiecała,  że „Wszystkie osoby, które go nosić będą na szyi, otrzymają wielkie łaski. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością”.

Otrzymane medaliki dla uczniów klasy 3a i 3b to znak, że zbliża się upragniony dzień przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

POWRÓT