Mikołajki w szkole

Chociaż 6 grudnia za oknami nie było białego puchu to nastrój świąteczno- zimowy zapanował w Prywatnej Szkole Sióstr Niepokalanek.

Wszystkie dzieci pięknie ubrane z niecierpliwością oczekiwały przybycia świętego Mikołaja. Od rana panował wielki niepokój, ponieważ święty Mikołaj zadzwonił do siostry dyrektor i przekazał informację, że źle się czuje i najprawdopodobniej będzie musiał iść na domową kwarantannę z powodu infekcji. Zmartwione dzieci oczekiwały na przybycie świętego w klasach.

Gdy około godziny 9 usłyszały za drzwiami dzwoniące dzwonki i znane wołanie „ ho, ho, ho….” radości nie było końca. Wspaniały gość wraz z aniołami chodził po salach lekcyjnych i wręczał osobiście upominki dzieciom z klas 1- 3 oraz pracownikom szkoły.

Uczniowie zanim dostali prezenty musieli wykazać się znajomością kolęd, modlitw, pastorałek. Na pożegnanie każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z niezwykłym gościem. Święty Mikołaj obiecał, że wróci do grzecznych dzieci za rok. W tym dniu w szkole było dużo radości i śmiechu.

Wszystkie dzieci serdecznie dziękują Mikołajowi za odwiedziny i piękne prezenty.
DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!

POWRÓT