Milion dzieci modli się na różańcu

milion

Milion dzieci modli się na różańcu

W poniedziałek  18 października o godzinie 9 wszyscy uczniowie naszej szkoły  podjęli modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie. Na wspólnej modlitwie odmówiona została cała część radosna różańca. Tym samym nasi uczniowie duchowo połączyli się  z dziećmi, które w wielu krajach świata wzięły w tym samym  czasie do rąk różaniec i podjęły wspólną modlitwę.

Ogólnoświatowa kampania modlitewna jest zachętą do przypomnienia sobie słów Matki Bożej z Fatimy, że dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. Przypada ona zawsze 18 października – w miesiącu różańca oraz w dniu poświęconym św. Łukaszowi Ewangeliście, który przekazał nam historię dzieciństwa Jezusa i, według tradycji, uważany jest za osobę bliską Matce Bożej. W zeszłym roku ponad pół miliona dzieci włączyło się we wspólną modlitwę różańcową, w tym prawie 70 tys. w Polsce.

Do udziału w kampanii zaproszone zostały  rodziny z dziećmi, wspólnoty, grupy znajomych, przedszkola, szkoły, parafie, szpitale, domy dziecka i inne placówki. Akcję zorganizowała papieska fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

„Idea wzięła swój początek w Wenezueli. W 2005 roku jedna z kobiet towarzyszyła dzieciom odmawiającym różaniec przed sanktuarium Matki Bożej. Przyszła jej wtedy na myśl obietnica złożona przez ojca Pio: jeśli milion dzieci będzie wspólnie odmawiać różaniec, świat się zmieni. Dlatego narodziła się nasza inicjatywa – mówi ks. Martino Serrano asystent kościelny z papieskiej fundacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. – To jest też nasza intencja, aby zmienić oblicze tego świata, w którym jest tak mało pokoju. Zachęcamy do modlitwy szczególnie w rodzinach; pragniemy, aby dzieci wraz z całymi rodzinami odmawiały różaniec. Także w szkołach, na ile to możliwe, chcielibyśmy, aby ta inicjatywa nabrała rozmachu. Różaniec to modlitwa, którą można praktykować w każdej chwili i w każdym czasie.“

Pośród wielu polskich szkół znalazła się  nasza, by wspólnie kierować prośby  do Maryi, która jest nauczycielką miłości Boga i bliźniego.

POWRÓT