Modlitwa różańcowa na Kabatach

W październiku, tradycyjnie, nasza kabacka wspólnota zatopiła się w modlitwie różańcowej. Codziennie rano przed lekcjami spotykaliśmy się w kaplicy, by przez ręce Maryi dziękować za otrzymane łaski i prosić o Jej matczyne wstawiennictwo w potrzebach naszych i całego świata. W tegorocznej modlitwie towarzyszył nam też św. Jan Paweł II i Jego kapłańskie wezwanie Totus Tuus. Papież bardzo wyraźnie swoim życiem i nauczaniem wskazywał, jak potężną Orędowniczką jest Matka Boża i, jak potężnym orężem w walce o dobro jest modlitwa różańcowa.

Każdego dnia z kaplicy płynęła modlitwa dzieci i nauczycieli w intencjach, które każdy z nas nosi w sercu, w intencjach naszej Ojczyzny, prosiliśmy o ustanie pandemii, zdrowie dla chorych i radość nieba dla tych, którzy odeszli. W tygodniu misyjnym naszymi modlitwami ogarnialiśmy też kraje i wszelkie działania misyjne.

Pod koniec października część uczniów rozpoczęła nauczanie zdalne, nie przeszkodziło to jednak w kontynuowaniu naszej różańcowej modlitwy. Uczniowie klas 1 – 3 modlili się nadal w kaplicy, zaś uczniowie z klas 4 – 8 łączyli się w swojej grupie o godz. 8.00 zdalnie i ufne „Zdrowaś…” z mocą płynęło do nieba.

Św. Maksymilian Maria Kolbe mawiał, że różaniec jest najskuteczniejszą bronią w walce z siłami zła. Tego się trzymajmy i nie ustawajmy w różańcowym modlitewnym szturmie do nieba.

POWRÓT