Na czacie z Maryją i Jezusem

W czasie pandemii szkoła przeniosła się do Internetu. Lekcje zdalne prowadzone na platformie TEAMS z dniem 25 marca stały się szkolną codziennością i przebiegały bez zakłóceń. Ale co z tradycyjnym nabożeństwem majowym?

Okazało się, że i do tego celu można wykorzystać ten sposób komunikacji. Siostry utworzyły zespoły i  zaprosiły wszystkich chętnych  uczniów i nauczycieli do łączenia się o godzinie 9. Klasy I i II zaprosiła do nabożeństwa s. Immaculata, klasy III modliły się z s. Antonią, klasy IV i V z s. Leonardą, klasy VI z s. Edytą, a klasy VII i VIII z s. Pią. Uczniowie mieli możliwość wyboru grupy – tam gdzie mają rodzeństwo, zwykle jednak pozostawali  w gronie swoich rówieśników. Do modlitwy chętnie włączyli  się rodzice uczniów, dziadkowie. Przez kilka minut każdego dnia tworzyliśmy olbrzymi krąg modlitewny, który w wielu domach odmawiał Litanię Loretańską. Każdy mógł zgłosić swoją intencję, wpisując ją w czacie spotkania, a do  odmawiania modlitwy zaproszeni byli wszyscy chętni –  zgłaszali swój udział kilka minut przed rozpoczęciem.

Gdy mijał maj – a zbliżał czerwiec, miesiąc  poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu, siostry zapytały, czy uczniowie i nauczyciele chcą  spotykać się dalej, by codziennie odmówić przed lekcjami Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego. Odpowiedź była jednoznaczna – oczywiście. Zatem także o godzinie  9 płynęły słowa wspólnej  modlitwy.

Tym razem istniały poważne powody, by modlitwa  ucichła – egzaminy ósmoklasistów, gdy uczniowie nie mają lekcji. Ale tak się nie stało i nawet jeśli grupka liczyła  tylko 5 osób, nabożeństwo  się odbyło. Zawsze był ktoś, kogo  serce pociągnęło do wspólnej modlitwy i tak nabożeństwa  trwały nieustannie aż do dnia zakończenia  roku szkolnego.

POWRÓT