Na francuską i niemiecką nutę

Dzień  15 maja był uroczystym podsumowaniem całorocznej nauki języków  francuskiego i niemieckiego w naszej szkole. Organizatorzy zebrali  uczniów w sali widowiskowej już po nabożeństwie majowym, by przeprowadzić spotkanie   w trakcie  przeszło  dwóch pierwszych lekcji.

Nie zabrakło i emocji i wzruszeń, o  co  zatroszczyli się  sami występujący  podczas programu uczniowie. Każda grupa  wiekowa  przygotowała  piosenki, recytacje, ciekawe stroje. Francuska  grupa z klas czwartych przebrała się  za postacie  z bajek  (Czerwony Kapturek, Smerfy), grupy  języka niemieckiego  wybierały stylizacje sportowe, grupy francuskie  celowały w paryskim szyku. Popłynęły  wzruszające, ciekawe piosenki w obu językach, a w połowie  programu nastąpiło  wręczenie  licznych nagród za konkursy recytatorskie, plastyczne, piosenki w obu językach. Odbyły się również solowe występy uczennic, które  wygrały  w ogólnopolskich konkursach piosenki francuskiej.

Pięknym akcentem były  recytacje utworów niemieckich poetów przez uczniów klas  siódmych i ósmych, którzy  wykazali się  nie lada aktorskim kunsztem.

Występy były piękne, czuło się, że każda  klasa  włożyła wiele serca, by uprzyjemnić  koncert  słuchaczom. Nie mniejsza w tym zasługa prowadzących  całość uczniów klas ósmych: Gosi Bosek, Maćka Niemca, Piotra Różańskiego i Natalii Taraszkiewicz.

Miłym  akcentem były smakowite rogaliki  francuskie z czekoladą, które  dodały uroku występom uczniów. Także fakt, że tego dnia uczniowie  mogli przyjść  ubrani w barwne stroje związane  z językiem francuskim  lub niemieckim.

Wielka to zasługa  nauczycieli uczących tych języków w naszej szkole – pani Dominiki, pani Agnieszki, pani Anny i pani Moniki. Panie zapowiedziały także, że część prezentacji  i zabaw tematycznych odbędzie się  jeszcze  w czerwcu, gdyż bogaty program nie zmieścił  się w zaplanowanych  ramach czasowych.

POWRÓT