Nabożeństwa Czerwcowe online

Dobrze jest rozpocząć dzień modlitwą. Dobrze jest się spotkać na wspólnej modlitwie w większym gronie i modlić się wspólnie. Tylko jak, skoro nie możemy się spotkać fizycznie?

No właśnie, ale jeśli możemy mieć lekcje prowadzone zdalnie, to dlaczego by nie modlitwy? Idąc za tą myślą i chęcią podtrzymania tradycji szkoły,  aby w maju wspólnie przed lekcjami spotkać się na modlitwie przed obliczem Maryi – nasze Siostry zorganizowały  nabożeństwa majowe online. Spotykaliśmy się wszyscy, aby rano, przed lekcjami  odmówić Litanię Loretańską, aby prosić o dobry czas nauki, o Boże błogosławieństwo na cały dzień. Z jednej strony każdy był w swoim domu, ze swoją rodziną, a jednocześnie wszyscy byliśmy razem we wspólnocie szkolnej (podzielonej tylko na nieco mniejsze grupy). Każdy włączał się w modlitwę poprzez odczytywanie poszczególnych wezwań, śpiew.

Z końcem maja nasze poranne spotkania mogłyby się zakończyć, jednak chęć wspólnego rozpoczynania dnia była na tyle duża, że Siostry postanowiły kontynuować modlitwy, w czerwcu odmawiając z nami Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dalej frekwencja na nabożeństwach jest bardzo wysoka, uczniowie chętnie zgłaszają się do czytania wezwań, wciąż słychać wspólnie modlące się całe rodziny. W ostatnich dniach nasza modlitwa była też dużą pomocą dla naszych ósmoklasistów piszących egzaminy oraz dla trzecioklasistów przygotowujących się do I Komunii Świętej. To wspaniałe, że możemy nawet zdalnie wspierać się nawzajem modlitwą.

Miłe jest też każde zakończenie spotkania – wybrzmiewa wtedy grupowe “SZCZĘŚĆ BOŻE” mówione, czasem krzyczane przez uczniów spieszących się na lekcje online 🙂

Modlitwa poranna jest dobrym czasem, Bożym czasem, a możliwość spotkania się wspólnie rano dodaje sił na cały dzień.

Do zobaczenia jutro o 9:00 na kanale CZERWCOWE 🙂

POWRÓT