Nasi laureaci Konkursu Piosenki Francuskiej «Od Trubadurów do Piaf»

W dniu 28 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 12 im. Powstańców Śląskich odbył się XXIV Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego. Można było usłyszeć występy solowe i zespołowe. Uczestnicy musieli wykazać się poprawnością wymowy, muzykalnością, ciekawą interpretacją utworu oraz odpowiednim wyrazem artystycznym.

Laureatką w kategorii « Od Trubadurów do Piaf » (piosenka do połowy lat 60-tych) dla klas IV-VI została Teresa Dziomdziora z 5a wykonując piosenkę z repertuaru Charles Trenet pt. « Y a d’la joie » z 1936r.

Natomiast w kategorii klas I-III « Le français c’est rigolo » Mateusz Radomski zdobył 3 miejsce wykonując piosenkę z repertuaru Mireille Mathieu – « Santa Maria de la mer ». Naszym laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

POWRÓT