Niesamowity ARKADIO! “Rób to, co kochasz!”

W dniu 22 listopada uczniowie najstarszych klas mieli okazję uczestniczyć – jak  sami to określili  – w niezwykłym, niesamowitym spotkaniu i koncercie. Dwie pierwsze godziny lekcyjne minęły tak szybko jak nigdy. Opowieść rapera i świadectwo jego życia połączone z kunsztem artysty wywarły na słuchaczach olbrzymie wrażenie.

„Jego życie zainteresowało mnie już wtedy, gdy powiedział, że z wielkiego upadku podniósł go Bóg i że to Jemu właśnie zawdzięcza zdrowie, rodzinę i obecne szczęście” – napisała Gosia  z kl. 8a. Arkadio  mówił trochę  z żalem, jak źle przeżył swoją młodość – zaniedbał szkołę, popadł w nałogi, uzależnienia, zaczął kraść i oszukiwać swoich bliskich. Uratowała go miłość brata, który nawet wtedy, gdy był na dnie, zapewnił go o swojej miłości.

„Podczas spotkania z raperem nieraz popłynęła mi łza – to relacja innej słuchaczki z 8a, Natalki – ponieważ artysta pokazał mi, że w życiu powinno się robić to, co się kocha i że rodzina to jest najważniejsza wartość na świecie. Zdumiało mnie, że potrafił tak się zmienić z podwórkowego łobuza  w dobrego, wartościowego człowieka, który ma szczęśliwą rodzinę. Po trudnych przejściach z narkotykami potrafił podnieść się z upadku  i spełnić marzenia, które jemu  samemu wydawały się nierealne.” Zajął się muzyką i podczas koncertu zaimponował sztuką freestyle, na zamówienie  uczniów potrafił stworzyć piosenkę z tekstem  pasującym  do muzyki.

Spotkanie  bardzo poruszyło słuchaczy i dało im sporo do myślenia – a także sprawiło, że zmieniło nieco podejście do życiowych wartości.

POWRÓT