Niezwykła wyprawa – 4.11.2016

IMG_8507 (1024x683)

Niezwykła wyprawa – 4.11.2016

Gromada tłoczy się na szkolnym podwórku. W rękach przygotowane torebki ze zniczami. Zaciekawienie bawiących się dzieci na boisku rośnie, gdy z ciasno uformowanego koła wydobywa się „ Sto lat”, a potem fruwa w powietrzu nasz najmłodszy uczestnik Karol, który właśnie ma imieniny. Karol z wielce zadowoloną miną częstuje wszystkich zebranych. Dziś też do nas dołączyła Joasia i gościnnie p. Ewa. Pora w drogę, bo czasu bardzo mało. Uformował się szyk dwuosobowy i żwawym krokiem ruszyliśmy do metra a potem pieszo na Cmentarz na Służewie, ponieważ jest oktawa modlitwy za zmarłych. Zawsze wielką frajdą jest jazda metrem, gdzie tu i ówdzie widnieje ukradkiem podgryzana kanapka. Na Cmentarzu odwiedziliśmy groby oo. Dominikanów, Sióstr, oraz groby żołnierzy, w tym również Krzyż upamiętniający Żołnierzy Niezłomnych.

POWRÓT