O czym informuje tablica na szkole?

O czym informuje tablica  na szkole?

Sprawozdanie Matyldy Kochańskiej z klasy 7a

W dniu 14 listopada  w sali widowiskowej naszej szkoły odbyły się zajęcia na temat ochrony środowiska. Wykład dla klas 5-6,  a następnie  klas 7-8 poprowadził pan prof. Artur Badyda z Politechniki Warszawskiej. Od lata  na naszej szkole  wisi jedna z tablic pomiarowych temperatury i czystości  powietrza. Jakie dane przekazuje nam codziennie?

Temat wykładu wydawał się  bardzo aktualny, dlatego byłam ciekawa, jak zostanie zaprezentowany. Prelekcja rozpoczęła się informacjami na temat  gazu ziemnego. Wtedy też przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa zaprezentowali swoja firmę, dostarczającą  gaz. Poruszone zostało zagadnienie roli gazu w ochronie środowiska.

Następnie  wykład kontynuował główny prelegent – pan prof. Artur Badyda. Przygotował on dla nas bardzo ciekawą prezentację. Wykład miał charakter interaktywny. Oprócz multimedialnego pokazu pan profesor przeprowadził  z nami  rozmowę dotyczącą ochrony środowiska. Padło wiele  nowych, ciekawych stwierdzeń, skłaniających  do przemyśleń. Dla mnie najbardziej interesującym zagadnieniem były informacje, jak my sami, w naszym codziennym życiu  możemy chronić środowisko.

Rozmawialiśmy także o plusach i minusach rozwoju przemysłu. Wniosek był taki: rozwój przemysłu jest niewątpliwie konieczny i potrzebny, musi się jednak wiązać z możliwie  największą dbałością o środowisko.

Moim zdaniem zajęcia były bardzo ciekawe i potrzebne. Mam nadzieję, że oprócz zdobytej wiedzy teoretycznej, również w praktyce będziemy bardziej  uważni        i troskliwi o swoje najbliższe środowisko.

POWRÓT