Od nowa w szkole…

Tegoroczne wakacje upływały w atmosferze pewnego niepokoju. Pandemia zdążyła osłabić swoją siłę i wielu liczyło się z tym, że może  choroba  nie powróci. Tymczasem w dniu 1 września  nasza szkoła  nie mogła otworzyć swoich drzwi tak, jak co roku.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  miało miejsce w niedzielę 6 września Mszą św. o godzinie 9 (dla młodszych) oraz 11 (dla klas 5-8). Dla bezpieczeństwa  dziedziniec przed kaplicą przeznaczony został dla rodziców uczniów,  którzy brali udział w liturgii.

Mszę św. odprawił kapelan  naszej wspólnoty ks. Dariusz, który też wyraził nadzieję na  jak najdłuższą, bezpieczną  naukę w murach szkoły.  Czytania tego dnia podczas Mszy św. o godz. 11 proklamowali uczniowie  klasy 8a.

Apostoł i Ewangelista św. Mateusz poruszył  tajemnicę wspólnej modlitwy. „Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18, 19-20). Jest w tych słowach zapewnienie obecności Bożej dla zbawienia tych, których kochamy i którzy są powierzeni naszej drodze życia w rodzinie, szkole, klasie. Nie pracujemy sami, nie działamy i nie żyjemy sami, posługując się tylko siłami ludzkimi – jesteśmy apostołami łaski Bożej dla naszych braci, aby ich zbawić i ocalać od zguby, nieraz może w formie upomnień, w formie wypowiadania prawdy w cztery oczy. Z delikatnością, wyczuciem, miłością właśnie…

Nasza  uroczysta Msza św. zakończyła się  powitaniem wspólnoty szkolnej przez nową przełożoną  kabackiej wspólnoty sióstr niepokalanek s. Wawrzynę, która  serdecznie zwróciła się do przybyłych i  zaprosiła  do wspólnego wysiłku w nowym roku szkolnym.

Uczniowie przeszli jeszcze do klas, aby  spotkać się w swoim gronie i przywitać z  wychowawczynią. Od poniedziałku szkoła ruszyła pełną parą… tym bardziej, że uczniowie  po wiosennych lekcjach  zdalnych spragnieni byli wspólnoty i  bezpośredniego  kontaktu.  Nawet szkolny dzwonek  zabrzmiał  miło i swojsko…

POWRÓT