Ogród Świateł w Wilanowie

Ogród świateł w Wilanowie – to był cel naszego dzisiejszego wyjścia w ramach spotkania Grupy „P”. Przed wejściem do Parku udałyśmy się do wilanowskiego kościoła św. Anny, gdzie pomodliłyśmy się na różańcu, powierzając Matce Bożej i św. Annie wszystkie nasze sprawy.

Ogród świateł nas zadziwił. Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożonych jest w finezyjne kształty. Park trzeba zwiedzać po zmroku, do pałacu prowadzi 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Na dziedzińcu powitała nas, strzeżona przez orły rozświetlona pergola, za którą rozpościera się Zimowy Ogród Króla. W nim mogłyśmy spacerować aleją obsadzoną pnączami i podziwiać rozkwitające światłem drzewka pomarańczowe. Tam zrobiłyśmy sobie zdjęcie w świetlistej ramie z pałacem w tle. Stąd też jest najlepszy widok na Muzyczny Ogród Marzeń, w którym odbywają się pokazy świetlno-muzyczne. Najpiękniejszą dla nas częścią tego plenerowego widowiska był wielokolorowy Ogród Różany. To była bardzo udana wycieczka i na pewno długo będziemy ją wspominać.

POWRÓT