“Orzeł czy reszka?” klasa 2b w Centrum Pieniądza

01.20171011(1024x575)

“Orzeł czy reszka?” klasa 2b w Centrum Pieniądza

W dniu 11 października 2017 roku klasa 2 b udała się do „Centrum Pieniądza”, które mieści się w budynku NBP w Warszawie.

Po przejściu specjalnej kontroli mogliśmy z przewodnikiem udać się do wyznaczonego miejsca, w którym rozpoczęła się opowieść o historii pierwszych monet. Poznaliśmy i naocznie przekonaliśmy się jak wyglądały najstarsze monety, co to jest awers i rewers. Dlaczego monety tak różnią się od siebie? Jakie monety znajdziemy w różnych częściach świata? Rozwiązując zagadki podążaliśmy tropem zwierząt ukrytych na monetach z całego świata. Dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre państwa umieszczają  je na swoich monetach. Jednoczenie poznaliśmy sam proces powstawania monety, jej  projekt i produkcję. Zaglądnęliśmy do Skarbca, gdzie mogliśmy osobiście spróbować „dźwignąć” sztabę złota i zobaczyć najciekawsze złote monety. To była prawdziwa atrakcja. Każdy uczeń w czasie  zajęć wypełniał specjalną kartę pracy – na mapie świata umieszczając stosowne informacje i rysunki.  Dokładnie uzupełniliśmy naszą wiedzę  w ramach projektu „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych”.

Omawiając nasze zajęcia już w szkole uznaliśmy, że warto w tak nowoczesny sposób dowiedzieć się wiele szczegółów o historii środków płatniczych na świecie.

POWRÓT