“Otwórz swe serce” – rekolekcje adwentowe klas 1-4 i 5-8

Adwent to  w naszej szkole niezwykły czas głębszych przemyśleń i wnikliwego spojrzenia na dotychczasowe życie. „Otwórz serce swe”  – to zaproszenie przyjęli w tym roku wszyscy uczniowie klas 1-8 i skupiali swoje tegoroczne wysiłki na tym, by jak najlepiej na nie odpowiedzieć. Uczniowie klas  5-8 przeżyli swój dzień rekolekcji w poniedziałek 3 grudnia. Dzieci z klas 1-4 wraz z wychowawcami poświęciły  cały wtorek 4 grudnia  na adwentowe ćwiczenia. W umacnianiu relacji z Bogiem pomagał im zaproszony gość – ojciec Izaak OFM.

Już od rana kaplicę wypełniły dźwięki gitary, radosny śpiew oraz mądre słowa płynące z ust ojca rekolekcjonisty. W opowiedzianej przez niego biblijnej historii celnika Zacheusza każdy z nas mógł odnaleźć siebie. Przypomnienie o tym, że Bóg pamięta o każdym człowieku rozpaliło w nas pragnienie przyjęcia Pana w progi naszych serc i domów.  Z kolei praca w klasach dała możliwość zrewidowania naszych adwentowych postanowień oraz zachęciła do jak najlepszej spowiedzi rekolekcyjnej. Starsi uczniowie oceniali postawy swojej klasy oraz szukali leku na swoje klasowe wady. Szukali odpowiedzi na pytanie „Co zrobić, aby klasa otworzyła serce  na Boga przez otwarcie na bliźniego”.

Wobec tego uczniowie chętnie klęknęli do kratek konfesjonałów. Następnie wszyscy sprawdzali swoją wiedzę religijną w quizie, będącym radosnym ukoronowaniem całodniowych wysiłków. Na zakończenie rekolekcji spotkaliśmy się jeszcze raz w kaplicy, aby wysłuchać pouczających opowieści ojca Izaaka i podziękować mu za wygłoszone słowo. Klasy 5-8 na zakończenie dnia rekolekcji uczestniczyły we Mszy św., także zakończonej podziękowaniami pod adresem ojca rekolekcjonisty.

Największe podziękowania należą się jednak Panu Bogu, który zgromadził nas na rekolekcjach i napełnił swoją łaską na progu Adwentu, aby był on przez nas przeżyty świadomie i głęboko. Oczekujmy Pana z otwartymi sercami!

POWRÓT