Pamiętamy o tych, którzy odeszli do Pana…

Około godziny 14:35 wyszłyśmy na cmentarz na Służewie. Nasza grupa liczyła wtedy ok 40 osób. Po podróży metrem szłyśmy kilka minut ulicą Wałbrzyską. Przed wejściem na teren cmentarza s. Pia mówiła o poprawnym zachowaniu na cmentarzu. Gdy weszłyśmy, idąc do pomnika żołnierzy poległych podczas II wojny światowej, odmawiałyśmy koronkę do Bożego miłosierdzia. Przy pomniku i innych grobach postawiłyśmy przyniesione znicze. Pod pomnikiem żołnierzy poległych podczas II wojny światowej Pani Asia opowiedziała nam historię tego monumentu. Następnie udałyśmy się do miejsca pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Tam pomodliłyśmy się za zamordowanych i ich oprawców. Wracając wstąpiłyśmy do miejsca pochówków małych dzieci. Wychodząc z cmentarza  cała grupa podzieliła się na trzy małe grupki, a starsze dziewczyny opiekowały się młodszymi. Powrót na Kabaty przebiegł bardzo szybko. Szczęśliwie i z pomocą Pana Boga doszłyśmy do naszej szkoły.

POWRÓT