Paweł Bańkowski laureatem konkursu kuratoryjnego “Armia Krajowa – armia inna niż wszystkie”

5 kwietnia w Izbie Pamięci IPN  przy ul. Strzeleckiej 8 odbył się II etap (wojewódzki) konkursu „Armia Krajowa. Armia inna niż wszystkie”, w którym wzięło udział siedmioro uczniów z naszej szkoły: Emilia Agatowska, Paweł Bańkowski, Katarzyna Bieniek, Miłosz Czaja, Paweł Jankowski, Wojciech Krześniak i Witold Swacha.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10.00 pokazem filmu o Armii Krajowej. Po filmie uczestnicy konkursu rozpoczęli prezentację swoich prac. Część ta trwała około dwóch godzin z 20 minutową przerwą po pierwszej godzinie prezentacji.

Następnym punktem programu było zwiedzanie piwnic Izby Pamięci. W tym czasie komisja konkursowa wybrała trzech laureatów spośród wszystkich uczestników konkursu.

Choć wszystkie prezentacje uczniów naszej szkoły były bardzo dobre to 1 miejsce i tytuł laureata zdobył tylko jeden z nich – Paweł Bańkowski.

Po wręczeniu nagród i zrobieniu kilku pamiątkowych zdjęć udaliśmy się z Panią Joanną Człapską, która pilotowała konkurs z ramienia szkoły na pizzę. Potem wszyscy wróciliśmy do szkoły. GRATULUJEMY!!!

POWRÓT