Pielgrzymka do Czerwińska – 21 października 2017 r.

01.DSC_0018 (1024x685)

Pielgrzymka do Czerwińska – 21 października 2017 r.

21 października Grupa “P” i ministranci wyruszyli na pielgrzymkę do Czerwińska.

O 8:20 wszyscy byli już przed szkołą i o 8:40 – wyjazd. Szybka modlitwa w autokarze i w drogę!

Droga trwała około półtorej godziny, lecz nikomu się nie nudziło. Po przyjeździe do Czerwińska wszyscy poszli do kościoła gdzie przywitał nas ksiądz . Po odsłonięciu pięknego obrazu Matki Bożej Pocieszenia ksiądz opowiedział nam o historii sanktuarium.

Potem zjedliśmy pyszne śniadanko przygotowane przez rodziców (no chyba, że ktoś sam zrobił J ). Po śniadanku i transakcjach słodyczy wszyscy poszli do kaplicy, w której został odmówiony różaniec. Po różańcu nadszedł czas na oglądanie pamiątek przywiezionych przez misjonarzy. Następnie udaliśmy się na stołówkę, gdzie dostaliśmy pyszny obiadek i kompot. Najedzeni poszliśmy do salki, gdzie z okazji nadchodzącego tygodnia misyjnego zrobiliśmy kwiaty z odrysowanych naszych rąk, na których były napisane postanowienia na ten tydzień, żeby duchowo wspomóc misjonarzy.

Po ciężkiej pracy czas na odpoczynek… Pomimo nie idealnej pogody wyszliśmy na dwór, gdzie pani Asia zorganizowała wiele bardzo fajnych gier. Niestety po zabawie był już najwyższy czas, żeby zacząć wracać do domu, by przyjechać do szkoły na umówioną godzinę. W drodze powrotnej s. Maria Pia opowiadała śmieszne historyjki i żarty. Warszawa niestety przywitała nas deszczem , ale nikomu nie popsuł się na szczęście humor.

                                                                                               pielgrzymowicz Zuzia

POWRÓT