Pielgrzymka do Rostkowa

Sobotni poranek 24 listopada, godzina 8.00.
Dziś wspólny wyjazd Grupy „P” i Ministrantów – niezła ekipa składająca się z 41 osób.
Naszym przewodnikiem w dzisiejszym dniu jest ks. Piotr. Po wspólnej modlitwie ruszyliśmy w podróż. Nasz pojazd to wesoły autobus – były śpiewy, żarty, ale też czas na drzemkę.

Rostkowo, mała, malowniczo i pięknie położona miejscowość, w której w kościele parafialnym ks. Piotr odprawił Mszę świętą. Po niej Ksiądz Proboszcz opowiedział nam historię życia św. Stanisława Kostki.

Potem udaliśmy się do pobliskiej miejscowości Przasnysz, w której znajduje się sporo pamiątek po rodzinie Kostków. Nasza pani Przewodnik opowiedziała nam historię Kostków i pokazała związane z nimi miejsca.

Obiad i jeszcze klasztor Ojców Pasjonistów ze słynącym łaskami obrazem M. B. Niepokalanej Przewodniczki  i powrót do Warszawy.

POWRÓT