Pielgrzymka klas 3 do Loretto

30 września pojechaliśmy wspólnie z kl 3a do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej.

Miejsce to nawiązuje bezpośrednio do Sanktuarium Świętego Domku Matki Bożej w miejscowości Loreto koło Ankony we Włoszech.

Najpierw poszliśmy na wspólną modlitwę do kaplicy, w której była Matka Boża Loretańska. Następnie zjedliśmy drugie śniadanie, a potem udaliśmy się do nowego kościoła. Kościół był ładny i duży. W tym kościele ksiądz pobłogosławił różańce pierwszokomunijne. Nasza klasa dostała czerwone różańce, a w 3a dziewczynki dostały białe, a chłopcy czarne. Potem odmówiliśmy różaniec.

Po poświęceniu i wspólnej modlitwie siostra Loretanka mówiła nam dużo o księdzu Ignacym Kłopotowskim. Kiedy siostra skończyła opowiadać, mieliśmy iść nad rzekę Liwiec, ale zaczął padać bardzo mocny deszcz, więc poszliśmy do sklepu z pamiątkami. Ja kupiłam bardzo ładny kryształek o kolorze fioletowym z Maryją i Jezuskiem.

Gdy już wszyscy kupili pamiątki poszliśmy na obiad. Był ryż z kurczakiem i sałatką marchewkową. W drodze powrotnej do Warszawy koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówiliśmy na poświęconych różańcach. To był udany wyjazd!

Sprawozdanie Heleny z 3b

POWRÓT