Piórem starszego brata o ślubujących pierwszakach

03.9YE011A194315471

Piórem starszego brata o ślubujących pierwszakach

Piórem  starszego brata o ślubujących pierwszakach

relacja Jakuba Witczaka

W dniu 13 października w szkole obchodziliśmy Dzień Pierwszaka. Najważniejszym wydarzeniem tego  dnia było ślubowanie i uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.

Uroczystość  zaszczycili swoją obecnością  rodzice i bliscy naszych pierwszaków. Ślubowanie  było poprzedzone częścią artystyczną. Uczniowie klas pierwszych śpiewając i recytując opowiedzieli nam, czego już się w szkole nauczyli i jak wygląda życie w szkole z perspektywy  pierwszaka. Mieliśmy też szansę poznać wszystkich uczniów klasy Ia, gdyż każdy recytował krótki i bardzo zabawny wierszyk o sobie. Wszyscy zebrali gorące brawa.

Po zakończeniu tej części do sali widowiskowej wprowadzony został sztandar szkoły i wszyscy obecni odśpiewali  hymn narodowy i hymn szkoły. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, a następnie siostra Leonarda pasowała ich na ucznia naszej szkoły i wręczyła uczniom legitymacje szkolne. Pasowanie odbyło się piórem, które już od 27 lat towarzyszy pierwszakom w tej uroczystej chwili.

Na zakończenie uroczystości kapłańskiego błogosławieństwa  udzielił wszystkim obecny na uroczystości ksiądz Krzysztof Warchałowski Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

I oczywiście nie mogło zabraknąć czegoś słodkiego – pyszne ciasta upieczone przez mamy    i wyśmienite  gofry przygotowane przez Siostry czekały na wszystkich pierwszaków i  ich gości  w jadalni szkolnej.

POWRÓT