Półkolonie – Warszawa lipiec 2020

Z racji sytuacji epidemiologicznej tegoroczny obóz językowy, zaplanowany w Nowym Sączu, został odwołany. Jednak życie nie lubi pustki, dlatego w miejsce obozu zorganizowane zostały w szkole półkolonie. Odbyły się one w terminie od 29 czerwca do 10 lipca, a uczestniczyło w nich ponad 40 uczniów. Zajęcia odbywały się w 4 grupach wiekowych.

W codziennym planie były zajęcia z języka angielskiego, artystyczne (tańce, lepienie z gliny), plastyczne, kulinarne i sportowe. Udaliśmy się też na dwie wycieczki.

Pierwsza z nich odbyła się do warszawskiego ZOO. Pracownicy ogrodu zoologicznego oprowadzili nas po swoim królestwie, opowiedzieli o mieszkających w nim zwierzętach, podzielili się ciekawostkami z życia poszczególnych zwierzaków. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły goryle i pająki. Miały mnóstwo pytań, którymi zasypywały naszych przewodników. Na koniec, oczywiście był czas na zakup pamiątek, co spowodowało, że w drodze powrotnej do szkoły w autokarze były nie tylko dzieci, ale też niezliczona ilość zwierzaków – pluszaków.

Na drugą wycieczkę udaliśmy się do Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Czekali tam już na nas przewodnicy, którzy podzielili nas na dwie grupy. Jeden z panów oprowadził nas po obiekcie a drugi, w tym czasie dla drugiej grupy przeprowadził mini turniej rycerski. Potem panowie zebrali cała grupę i przeprowadzili „żywą lekcję historii” opowiadając o życiu rycerzy. Emocji było co niemiara. Wizyta w Czersku zakończyła się oczywiście zakupem pamiątek, wśród których dominowały różnego rodzaju miecze i mieczyki.

I choć nie udało nam się w tym roku wyjechać na obóz, to nasze półkolonie też dały nam dużo radości, uśmiechy dzieciaków, ich zaangażowanie w wykonywane zadania, to jest to, co zawsze napełnia siłą i motywuje do działania. To był dobry czas. Dziękujemy za ten czas dzieciom i nauczycielom, którzy go współtworzyli – s. Marii Pii, p. Karolinie Celuch, p. Annie Przybylskiej, p. Joannie Człapskiej, p. Łukaszowi Filipkowi, p. Kamilowi Rzący i Państwu Szambelan.

POWRÓT