Powrót klas 1-3 do szkoły

W dniu 25 maja uczniowie klas I-III mieli  możliwość powrotu  do tradycyjnej nauki w szkole.

Duża grupa uczniów pojawiła się  zgodnie z planem lekcji o godzinie 9.15 w wyznaczonych salach lekcyjnych. Wszystko zgodnie z procedurą w czasach pandemii. Obowiązkowe przeszkolenie dla wszystkich nauczycieli i uczniów. Każdy dba o bezpieczeństwo : maseczki, mierzenie temperatury, dezynfekcja rąk, własny zestaw przyborów , izolacja terenu dla każdej grupy wiekowej. Każdy uczeń otrzymał specjalne miejsce w sali lekcyjnej.  Dodatkowo codzienna opieka pani pielęgniarki i stały  nadzór pań z obsługi by wszystko było czyste i zdezynfekowane.

Największą radością dla uczniów było spotkanie z kolegami i  wychowawczynią, rozmowy bez końca dominowały na pierwszych lekcjach. Mnóstwo ciekawych rzeczy wydarzyło się od ostatniego spotkania w klasie. Dla nauczycieli był to czas podwójnej pracy i znalezienia najlepszego środka do pogodzenia dwóch grup jednocześnie, uczniowie w klasie i uczniowie pracujący online w domach. Każda jednostka lekcyjna wymagała specjalnego przygotowania i prowadzenia. Uczniowie bardzo żywiołowo reagowali na spotkania przed kamerą z kolegami. Zawsze towarzyszył im miły gest i uśmiech. Po zakończonych lekcjach czas na wspólny posiłek w wyznaczonych miejscach , a potem już bezpieczna rekreacja na placu zabaw pod pilnym okiem wychowawców.

W tym roku  szkolnym praca uczniów i nauczycieli wymagała wyjątkowej współpracy, zrozumienia i wzajemnego zaufania. Wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania. Dzięki nauczycielom i rodzicom ten czas udało nam się wypełnić rzetelną nauką. Wierzymy głęboko, że spotkamy się we wrześniu wszyscy razem zdrowi i uśmiechnięci. Zaplanujemy wycieczki, wspólne klasowe urodziny i szkolne przedstawienia. Ten czas przecież nadejdzie.

Składamy serdeczne podziękowanie nauczycielom i rodzicom , pracownikom szkoły  za umożliwienie realizacji dalszego procesu dydaktycznego uczniom  szkoły Sióstr Niepokalanek w tak trudnych warunkach pandemii.

POWRÓT