Przegląd Piosenki Dziecięcej – sukces Mateusza Radomskiego z 1a

4MR

Przegląd Piosenki Dziecięcej – sukces Mateusza Radomskiego z 1a

W dniu 19 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 319 im. Marii Kann w Warszawie odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej. Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie mazowieckich szkół podstawowych. Wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców, zarówno w zespołach jak i solowo, konkurowali w czterech kategoriach.

Naszą szkołę reprezentował Mateusz Radomski z klasy 1a. W występie solowym, zaśpiewał piosenką Majki Jeżowskiej „Rytm i melodia”.  Poziom występów był bardzo wysoki. Mateusz zajął drugie miejsce. Zwycięzcy dostawali dyplomy i nagrody rzeczowe.

W przygotowaniach do występu pomagała Mateuszowi Pani Ania Skrzypek. Mateusz już od dawna rozwija swoje umiejętności, śpiewając w scholii dziecięcej przy Kościele bł. Władysława z Gielniowa – Boskie Nutki, w Akademii Gospel oraz w Warszawskim Chórze Chłopięcym przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Uczestniczy w koncertach z każdym z tych zespołów.

POWRÓT