Przez zabawę do wiedzy – Piknik SGGW

rbthdr

Przez zabawę do wiedzy – Piknik SGGW

Przez zabawę do wiedzy – Piknik SGGW

Każdego roku w połowie maja Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego organizuje na terenie kampusu Dni SGGW. W trakcie pikniku odbywa się wiele pokazów i imprez towarzyszących. Wiele z nich adresowanych jest do dzieci i młodzieży. Tegoroczne Dni SGGW organizowane pod patronatem Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki odbywały się w dniach 18 i 19 maja (piątek i sobota). Te dni – jak zwykle – przyciągnęły wielu miłośników wiedzy zdobywanej poprzez zabawę. W tegorocznym pikniku nie zabrakło uczniów klasy 5a, którzy z entuzjazmem uczestniczyli w przygotowanych pokazach i konkursach.

W trakcie Dni SGGW zaprezentowały się wszystkie wydziały, koła naukowe, organizacje studenckie, zespoły artystyczne. Każde stoisko, stanowisko kusiło bogactwem pomysłowo prezentowanej wiedzy. Nasi uczniowie zorientowali się najpierw co w trawie piszczy – po czym podjęli wyzwania konkursowe.

Wielu zatrzymało się w dziale dotyczącym lasów, mogli się tu popisać nie tylko wiedza teoretyczną (krzyżówki, pytania), ale i zręcznością, wyobraźnią przestrzenną (budowa mostu Leonarda da Vinci), a nawet siłą ramion (cięcie piłą pnia drzewa).

Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki przygotował niezwykły eksponat – prawdziwą Enigmę z czasów wojny, goście mieli okazję uczestniczyć w krótkich ćwiczeniach z szyfrowania i deszyfrowania informacji.

Jak zwykle wielką atrakcją okazała się możliwość kupna roślinki, ale kilka z wiezionych przez uczniów egzemplarzy – w tym okazała dalia – były owocem zwycięstwa w konkursach. Dużo frajdy dostarczyło „Koło fortuny”, przygotowane przez radę samorządu studenckiego.
Jak zwykle czas przeznaczony na pobyt na tym atrakcyjnym pikniku okazał się niepokojąco krótki.

POWRÓT