“Przybądź Panie, bo czekamy, Twego przyjścia wyglądamy…”

3YF221V1227020397653 (1024x683)

W roku 2018 Adwent  był bardzo krótki – w naszej szkolnej kaplicy mieliśmy  tylko sześć Mszy św. roratnich, tak lubianych przez  uczniów szkoły i przedszkola oraz ich rodziny.

W drugim roku poświęconym w Kościele Duchowi Świętemu roraty przybliżały uczestnikom Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Dary i owoce   Ducha Świętego po mistrzowsku  przedstawił  uczestnikom   ksiądz Piotr. Robił on wiele, by  ułatwić zrozumienie  teologicznych treści – korzystał często z przedmiotów codziennego użytku do uświadomienia, jak  działa Duch. Tłumaczył, jak ważne są zmiany, jakie czyni Duch w człowieku ukazując postacie, które przeżyły duchową  przemianę. W każdej  wadzie ludzkiej tkwią zalążki  naszych największych cnót – jeśli tylko poddamy się „Bożej polerce’,  ukażą  się w nas cnoty, o jakich moglibyśmy tylko pomarzyć. Cóż, pozostaje tylko modlitwa  o te DARY.

POWRÓT