Przygoda z TVP!

01.TVP 5a (1024x576)

Przygoda z TVP!

Dzień 18 grudnia 2017 r. na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy 5a oraz ich opiekunek – pani Anny Skrzypek i wychowawczyni Barbary Skowron. Grupa ta przeżyła niezwykłą przygodę – w tym dniu uczennice i uczniowie wzięli udział w nagraniu kolędy w znanym telewizyjnym programie „Magazyn Ekspresu Reporterów”. W skład chóru weszło 6 dziewczyn i 8 chłopców. Z wielką serdecznością zajęła się młodymi gośćmi pani Anna Szałańska. Ale oddajmy głos  uczniom…

„Kilka minut przed ustaloną godziną 11.45 skierowaliśmy się do bloku F, a następnie studia nr 2. Jeszcze przed próbą obejrzeliśmy studio, które wzbudziło nasz  zachwyt. Było tam bardzo dużo kamer, jeszcze więcej lamp, a na środku stół dla prowadzącego program i przybyłych gości. Ściany studia wykonane zostały z pustej cegły, aby dobrze niósł się w nim dźwięk. Zza szyb obserwował wszystko pan reżyser.

Zmieniliśmy buty, rozgościliśmy się w sąsiadującej ze studiem kawiarence i… zaczęła się przygoda. Przyszedł pan scenograf i wysoko ocenił nasze galowe stroje. Przyszła pani, aby przypudrować twarze i dziewczynek, i  chłopców. Nadszedł czas próby śpiewu, a potem nagranie.”

Pierwsze wrażenie występujących na szklanych stopniach w oświetlonym studiu? Trema uchwyciła i nie chciała nas opuścić. Jednak drużyna pod batutą pani Anny Skrzypek nie poddała  się  łatwo. Zaśpiewała dwie kolędy – „Wśród nocnej ciszy” i „W  dzień Bożego Narodzenia”.

W przerwie przed końcem nagrania  dzieci zostały zabrane do niezwykłego świata telewizji. „Pani Anna pokazała nam pokój makijażowy (tu spotkaliśmy pana prowadzącego program „Dzień dobry Polsko”), garderobę, przeszliśmy „Korytarzem Sław” do studia programu „Pytanie na śniadanie”. Musieliśmy jednak wracać, aby dokończyć nagranie – znowu trochę pudru, poprawienie strojów, wejście na oświetloną scenę, śpiew kolędy, tym razem już przy gościach. Zaśpiewaliśmy i wszystko poszło nam  pięknie!”

Na koniec jeszcze  pamiątkowa fotografia z panem redaktorem Michałem Olszańskim i już godzina 15.  Trzy godziny pobytu minęły jak jedna chwilka. Młodzi wykonawcy byli zachwyceni atmosferą pracy w studiu, wielką gościnnością i serdecznością, z jaką zostali przyjęci, a zetknięcie ze   światem telewizji i możliwość nagrania  były dla nich  niezwykłym przeżyciem. Po nagraniu otrzymali jeszcze pamiątkowe, drobne  upominki. Kilkoro z nich zadeklarowało chęć pracy w tym niezwykłym miejscu. Cóż, wszystko jeszcze przed nimi…

Program „Magazyn Ekspresu Reporterów” z finałową kolędą naszych dzieci „Wśród nocnej ciszy” został wyemitowany w wigilijny wieczór o godzinie 18.55, w programie 2 TVP.

POWRÓT