Przygotowanie do zbiórki darów – 02.12.2016

IMG_8786 (1024x768)

Przygotowanie do zbiórki darów – 02.12.2016

Zaczął się Adwent. Piękny czas porannych Mszy św. roratnich. Pielgrzymi, wyruszali z zakrystii przez ministrantami ubrani w białe lub niebieskie pelerynki. Dziś, 02.12.2016, kolejne spotkanie, a przy tym imieniny Basi i Artura. Nasze tradycyjne życzenia. Po życzeniach każdy otrzymał pracę: Maja i Dobrawa prasowały materiały na dekorację, pomagał Karol – trzymając już wyprasowany fragment. Pozostałe grono, wycinało serduszka i wpisywało zapotrzebowanie, aby ze złożonych darów można było stworzyć paczki  świąteczne dla potrzebujących rodzin. Kolorowanie serduszek do gazetek informacyjnych. Wrzało, jak w ulu, wszyscy uwijali się, jak pracowite pszczoły. Koszyczek wypełniał się kolejnymi wyciętymi i zapisanymi serduszkami. Przy okazji okazało się, że nasz Karol potrafi bardzo dokładnie zamiatać, że aż podziw przeszedł koleżanki. To jest początek pracy, a teraz do 16 grudnia sprawdzanie koszyczków w kaplicy i przynoszenie darów do miejsca zbiórki, aby potem móc je rozdzielić. Wszyscy się spisali na medal, a przy okazji zaczęliśmy realizację tegorocznego hasła „Idźcie i głoście” – dodaliśmy na naszej gazetce „… słowem i czynem”.

POWRÓT