Przyjdź do nas, Święty Mikołaju!

7 grudnia słowa tej piosenki rozbrzmiewały w naszej szkole. Wszystkie dzieci, które miały zajęcia stacjonarne z niecierpliwością czekały na przybycie niezwykłego gościa. Zostaliśmy zaproszeni przez s. Gracjanę na teatr, który obejrzeliśmy razem z przedszkolakami.

Teatr Eden przedstawił nam bardzo ciekawą historię życia św. Mikołaja.  Widzowie przenieśli się  do Miry – rodzinnego miasta świętego Mikołaja. Młody Mikołaj, poruszony biedą osieroconych dzieci, pomagał  im tak, by nikt się o tym nie dowiedział.  Wkrótce miasto poruszone zostało  serią nieoczekiwanych  i wspaniałych gestów nieznanego dobroczyńcy.

Spektakl nauczył nas, że  podarunkiem dla drugiego człowieka mogą być małe, dobre uczynki, a nie tylko dary materialne.

Po przedstawieniu okazało się, że św. Mikołaj zostawił dla  każdego mały upominek – czekoladowe łakocie.  Bardzo dziękujemy i postaramy się naśladować tego wspaniałego Świętego  w naszym codziennym życiu.

POWRÓT