Puchar “Kryształowa Kula” – I miejsce drużynowo dla naszej szkoły!

DSCN0973

Puchar “Kryształowa Kula” – I miejsce drużynowo dla naszej szkoły!

IX MISTRZOSTWA WARSZAWY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM
I SNOWBOARDZIE „PUCHAR KRYSZTAŁOWA KULA”

W czwartek 10 lutego na warszawskiej Górce Szczęśliwickiej odbyły się organizowane przez naszą szkołę i Klub Sportowy SNU Mistrzostwa Szkół Niepublicznych w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 1-3 i 4-6. Na linii startu stanęli uczniowie z 8 warszawskich szkół. Zgłoszonych zostało 150 uczestników. Najliczniejszą reprezentację wystawiła nasza szkoła: klasy 1-3 reprezentowało 15-tu zawodników, zaś klasy 4-6 – 30-tu. Zawodnicy startowali w 6 kategoriach:
– I – narty – dziewczynki młodsze
– II – narty – chłopcy młodsi
– III – snowboard – dziewczynki i chłopcy młodsi
– IV – narty – dziewczynki starsze
– V – narty – chłopcy starsi
– VI – snowboard – dziewczynki i chłopcy starsi.

Rywalizacja była zacięta a różnice w czasach przejazdów między zawodnikami w czołówce niewielkie. Mieliśmy najliczniejszą reprezentację, ale pozostałe szkoły wystawiły, choć mniej liczne, to jednak bardzo silne zespoły. I to właśnie zawodnicy ze Szkoły Przymierza Rodzin, SSP 14, SSP 20 i SPN 81 zdobyli najwięcej medali w konkursach indywidualnych.

Nam udało się zdobyć brązowy medal w snowboardzie grupy młodszej a dokonał tego Maksymilian Solarz z klasy 3c – GRATULUJEMY!!!

Jednak to właśnie do naszych zawodników i naszej szkoły należał wynik drużynowy, dzięki któremu po dwóch latach Kryształowa Kula z tabliczką I miejsce w kategorii drużynowej wróciła na Kabaty. Łącznie zdobyliśmy 1046 pkt, drugie było Przymierze Rodzin 687 pkt oraz SSP 14, które zdobyło 620 pkt.

Radość uczestników i duma trenerów podczas dekoracji i wręczania medali, nagród oraz dyplomów była wielka. Flesze aparatów ze wszystkich stron podium dawały znać, że fotoreporterzy są obecni i uwieczniają wszystko to, co dzieje się na Szczęśliwicach.

Bardzo dziękujemy Panu Tomaszowi Grzywnie i wszystkim osobom, które włączyły się w profesjonalne przygotowanie i przebieg tego wydarzenia i już odliczamy czas do X edycji Mistrzostw Warszawy w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

POWRÓT