Rekolekcje klas 6 w Siemiatyczach

01.IMG_5559 (1024x683)

Rekolekcje klas 6 w Siemiatyczach

Tradycją naszej szkoły są wielkopostne rekolekcje wyjazdowe w Siemiatyczach  dla szóstoklasistów. Tegoroczne odbyły się w terminie 22-24 marca. Nauki głosił ks. Paweł Olszewski.

Tematem przewodnim naszych rekolekcyjnych spotkań była Maryja i Jej obecność w dziele zbawienia. Przyjrzeliśmy się dwóm objawieniom maryjnym – w Fatimie i Gietrzwałdzie oraz obecności Matki Bożej na Jasnej Górze. Dlaczego właśnie te miejsca? Ponieważ w tym roku świętujemy 100. rocznicę objawień w Fatimie, 140. rocznicę objawień w Gietrzwałdzie i 300. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Ksiądz Paweł przybliżył nam historię powyższych wydarzeń i zachęcił do ufnego zawierzania się Maryi każdego dnia.

Podczas tych trzech rekolekcyjnych dni był czas na konferencje, Eucharystię, modlitwę wspólną i taką bardzo osobistą, w ciszy, na pracę w grupach i biblijną grę terenową.

Podczas pracy w grupach uczniowie  przygotowywali grę planszową o tematyce maryjnej. Dzięki ich pomysłowości i zaangażowaniu powstało sześć fantastycznych plansz do gry z zadaniami/pytaniami.

Szczególnym czasem była adoracja Najświętszego Sakramentu, którą przeżywaliśmy w czwartek wieczorem. Po zakończeniu wielu uczniów pozostało jeszcze na modlitwie. Cisza, zadumanie i zasłuchanie w Słowo Boże, tak można w kilku słowach opisać atmosferę, która panowała w siemiatyckiej kaplicy.

Innym, bardzo ważnym dla dzieci momentem była spowiedź, którą mogły przeżyć bardzo osobiście, bez pośpiechu. Miło było patrzeć, jak chętnie z tego sakramentu korzystały.

Ufamy, że ten szczególny czas oddany Panu Bogu przyniesie obfite owoce. Dziękujemy Siostrom Karmelitankom z Siemiatycz, które od kilku lat przyjmują nas w swoje progi i tym samym umożliwiają odbycie tych rekolekcyjnych ćwiczeń.

POWRÓT