Rekolekcje wielkopostne klas 1-5

IMG_5330 (1024x683)

Rekolekcje wielkopostne klas 1-5

13 i 14 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Wiesław Burski. Był to szczególny czas przygotowania na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym.

Klasy 1-5 rozpoczęły rekolekcje od wspólnej modlitwy i śpiewów. Następnie młodsi uczniowie zaczęli pracę w swoich klasach: „Być Solą ziemi – znaczenie dobra i zła”. Klasy 3-5 w tym czasie słuchały katechezy, którą ksiądz rozpoczął od przypomnienia ewangelii „Uzdrowienie paralityka”. Następnie otrzymały zadania do wykonania. Każda grupa miała przygotować krzyżówkę – 5 warunków dobrej spowiedzi, praca mogła być wzbogacona o rysunek. Po wykonaniu zadań, uczniowie w sali widowiskowej śpiewem i uwielbieniem chwalili Pana. Dalsza część rekolekcji to przygotowanie do spowiedzi poprzez wspólny rachunek sumienia. Klasy starsze przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania.

Drugi dzień rekolekcji (wtorek) rozpoczął się od wspólnej modlitwy w kaplicy. Następnie wszyscy uczniowie udali się do sali widowiskowej na film pt. „Słuchajcie uważnie” – film przybliżył uczniom, jak ważne jest okazywanie miłosierdzia i dobroci bliźnim. Następnie uczniów czekało zadanie; wykonanie plakatu – reklamy pod hasłem „Na łączach z Panem Bogiem, czyli wytrwała modlitwa”. Wszyscy bardzo aktywnie zaangażowali się w wykonanie prac. W różnych formach prezentowali znane formy modlitwy i postawy.

Uwieńczeniem rekolekcji była Eucharystia, wszyscy zostali zaproszeni na ucztę przygotowaną przez Pana. Uczniowie złożyli swój dar dla Jezusa oraz prace przygotowywane w klasach. Oddali Bogu sprawy bliskie ich sercu. Radosnym śpiewem, wspólnym uwielbieniem przeżywali ten szczególny czas przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy.

Na koniec uczestnicy serdecznie podziękowali ojcu rekolekcjoniście. To były chwile dobrze i owocnie spędzone.

POWRÓT