Rekolekcje wielkopostne klas 4-7

„Dlatego chcę ją przynęcić, na pustynię ją wyprowadzić i mówić do jej serca” (Oz 2,16).

9 i 10 marca uczniowie klas 4 – 7 zostali zaproszeni na taką właśnie pustynię, by w ramach wielkopostnych rekolekcji wsłuchać się w orędzie o Bożej Miłości. Tegoroczne rekolekcje poprowadził br. Dawid Napiwodzki – kapucyn a ich myślą przewodnią były słowa bł. Carlo Acutisa „Eucharystia jest moją autostradą do nieba”. Osoba Carla była też przewodnikiem, który towarzyszył nam w tym czasie rekolekcyjnych ćwiczeń.

W czasie tych dwóch dni usłyszeliśmy wiele cennych wskazówek, jak dobrze przygotować się do Eucharystii i jak owocnie ją przeżyć.

W pierwszym dniu rekolekcji, podczas pracy w grupach, opracowywaliśmy klasowe plakaty ze wskazówkami, jak owocnie przeżyć Wielki Post i dobrze przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy. Z br. Dawidem zastawialiśmy się, czym jest dla nas Eucharystia i dlaczego jest tak ważna. Uwieńczeniem tego dnia była adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której br. Dawid każdego indywidualnie pobłogosławił.

Drugi dzień rekolekcji, rozpoczął się podobnie, jak pierwszy, czyli od wspólnej modlitwy, podczas której odmówiliśmy dziesiątek różańca w intencji zakończenia wojny w Ukrainie i pokoju na świecie. W czasie konferencji br. Dawid pochylił się nad uczynkami miłosierdzia i z tym tematem była też związana późniejsza praca w grupach. Każda klasa przydzielony miała do opracowania jeden z uczynków miłosierdzia. Uczniowie pisali opowiadania, tworzyli krzyżówki i plakat reklamowy. Mieli również za zadanie przygotować pytania do rachunku sumienia uwzględniające postawy związane z danym uczynkiem miłosierdzia. Na zakończenie naszych rekolekcyjnych zmagań uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii.

Umocnieni Słowem i Ciałem Jezusa Chrystusa, zaopatrzeni w cenne wskazówki br Dawida możemy teraz trwać w Wielkim Poście i owocnie przygotowywać się do radości wielkanocnego poranka.

POWRÓT