Renesansowe idee – klasy 6 w Muzeum Narodowym

W ramach lekcji muzealnych klasy 6a, 6b i 6c były w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Lekcje te odbyły się kolejno: 10, 16 i 25 października. Ich tematem były Renesansowe idee.

Nasi uczniowie  uczyli się właśnie o renesansie zarówno na j. polskim, historii jak i na plastyce. Teraz mogli uzupełnić swoją wiedzę, oglądając dzieła sztuki w Muzeum Narodowym. Tutaj panie, które prowadziły lekcje muzealne, pokazywały na konkretnych eksponatach, na czym polegał renesansowy ideał piękna.

Uczniowie musieli się zastanowić, czy artysta renesansowy musiał znać nauki matematyczne i przyrodnicze i jak to było z tą perspektywą?

Rzeźba z brązu prowokowała do zadumy,  jak dobrze rzeźbiarz znał anatomię człowieka i jak ta wiedza wpływała na wierność odwzorowania postaci ludzkiej. W Galerii Sztuki Dawnej uczniowie rozmawiali o źródłach kultury renesansu i cechach tego stylu w sztuce.

Lekcje te były świetnym powtórzeniem  i utrwaleniem wiedzy jak i również spotkaniem z prawdziwym renesansem.

POWRÓT