Rocznica I Komunii Świętej klas czwartych

22 maja o godzinie 12.00 uczniowie klas czwartych obchodzili rocznicę I Komunii Świętej.

Razem ze swoimi rodzinami uczestniczyli w Mszy Świętej dziękczynnej za możliwość pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Uroczystość odbyła się  w naszej kaplicy Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej, a przewodniczył jej ks. Dariusz. Dzień wcześniej w piątek, dzieci przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania. Dzieci pięknie i bardzo aktywnie uczestniczyły w całej Eucharystii. Z uwagą wsłuchiwały się w kazanie i brały w nim udział poprzez dialog. Ksiądz wspólnie z nimi doszedł do wniosku, co na zawsze powinno pozostać w nas po Uroczystości I Komunii świętej – pragnienie życia w bliskości Jezusa. Chwilę później dostojnie kroczyły wraz z rodzicami w orszaku z darami. Pięknie czytały, mówiły wiersze i śpiewały. W białych albach, tak jak rok temu ponownie skupione i radosne przyjęły Jezusa do swojego serca.

Ufamy, że świętowanie rocznicy I Komunii Św. pozostanie w pamięci i w sercach dzieci oraz będzie pomocą we wzroście żywej wiary i pogłębianiu relacji z Jezusem Eucharystycznym.

POWRÓT