Roraty 2019 – Czas oczekiwania na nadejście Pana…

Adwent to szczególny czas w roku liturgicznym, to czas oczekiwania u boku Maryi na przyjście Pana. W naszej szkolno – przedszkolnej wspólnocie przeżywaliśmy to oczekiwanie razem, uczestnicząc w mszach roratnich, które były odprawiane przez cały adwent we wtorki i czwartki. Kabacka kaplica, jak co roku, zapełniała się dziećmi ze szkoły i przedszkola, ich rodzicami, siostrami i nauczycielami.

Nasz Kapelan ks. Dariusz przeprowadził nas przez ten czas razem ze Sługą Bożym ks. Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Osoba Prymasa Tysiąclecie była w ten adwent szczególnie wspominana podczas rorat w wielu kościołach z racji przygotowań do beatyfikacji, która nastąpi w czerwcu. Z radością włączyliśmy się w te przygotowania słuchając opowiadanych przez ks. Dariusza historii z życia kard. Wyszyńskiego. Przypomnienie kluczowych momentów z życia ks. Prymasa miało przypomnieć nam, co tak naprawdę ważne jest w życiu i umocnić nas na drodze wiary. Wartości, które były tak bliskie Prymasowi, to  BÓG, RODZINA I OJCZYZNA.

Na zakończenie roratnich poranków była mała niespodzianka.

POWRÓT